← Atgal

 Kandidatų į prezidento postą  pozicijos dėl gyvūnų gerovės

Palaiko
Giedrimas Jeglinskas
Giedrimas Jeglinskas
Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“
Pozicija:

Tikrai pasisakau už gyvūnų gerovės standartų kėlimą ir jų teisių kontrolės mechanizmus, pritariu gyvūnų pervežimo maksimalaus laiko ir atstumo ribojimams, nepalaikiau ir nepalaikau gyvūnų kankinimo vardan pramogos ar prabangos. Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ programos gairėse tai taip pat numatyta raštu.

Palaiko
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
Išsikėlė pats
Pozicija:

Gitanas Nausėda ne žodžiais, o darbais stengiasi ne tik dėl žmonių, bet ir gyvūnų gerovės. Eidamas Prezidento pareigas: 2021 metais vetavo įstatymą, kuris leido pareigūnams nereaguoti į aplinkosaugos pažeidimus, 2023 metais palaikė kailių fermų draudimą, 2024 metais vetavo įstatymą dėl naktinių taikiklių įteisinimo.

Palaiko
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
Pozicija:

Visuomenės elgesys su savęs apginti negalinčiais pačiais silpniausiais yra jos veidrodis. Kaip elgiamės su gyvūnais – nuo benamių kačių ar šunų iki naktį medžiojamų šernų – parodo, kiek brandi civilizacija esame.

Daugiau nei 30 metų esame laisvi ir vakarietiški, todėl, prisipažinsiu, truputį keista būtų į savo prezidento rinkimų programą traukti tokius akivaizdžius dalykus kaip šunų atkabinimas nuo grandinių, verslinės žvejybos ribojimas, užtvankų išardymas, nelegalių daugyklų užkardymas ar šunų uodegų ir ausų apsauga nuo kirpimo.

Be to manau, kad asmeninis pavyzdys svarbiau už bet kokias programas. Visada mylėjau gyvūnus, pati iš prieglaudos paėmiau nuostabią šunytę Perlą, kuria iki šiol negaliu atsidžiaugti. Tikiu, kad Seimui, kokia jo sudėtis bebūtų, užteks valios ir ryžto ne tik norėti būti Vakaruose, bet ir tapti pavyzdžiu ir parlamento darbotvarkėje atsiras vertybiškai teisingi įstatymų pakeitimai. Tikiu, kad kažkada Lietuvoje visi narvai bus tušti.

Palaiko
Dainius Žalimas
Dainius Žalimas
Laisvės partija
Pozicija:

Iš tiesų esu vienintelis iš kandidatų, kuris į programą iš karto įsitraukė šitą klausimą, tad tikrai remsiu visas iniciatyvas, skirtas gyvūnų gerovei gerinti, ir vienareikšmiškai taip. Pagal Konstituciją valstybė privalo visą aplinką saugoti, įskaitant, be abejo, ir gyvūnus. Tiesa, tokio išaiškinimo taip formaliai nėra, bet, man atrodo, mes, kaip žmonės, neturime teisės vardan kažkokių materialių dalykų tyčiotis iš tų, kurie tikrai neturi nei balso teisės, nei galimybės pasipriešinti. Tai gyvūnų gerovė vienareikšmiškai, čia daug galima būtų punktų vardinti, kad ir narvų nebūtų, kad ir veisėjų kontrolė būtų ir daugelį kitų dalykų.

Nepalaiko
Andrius Mazuronis
Andrius Mazuronis
Darbo partija
Pozicija:

Žiūrėkit, vis tiek turi būti kažkoks balansas. Aš irgi už gyvūnų teises, bet sutikit, kad jeigu mes vištas auginsim ant dešimties kvadratinių metrų, taip, kaip nori, kaip suprantu, gyvūnų gerovės sergėtojai, tai kiaušiniai parduotuvėje kainuos ne du su puse euro, bet dvylika arba penkiolika eurų. Ir vis tiek tai kažkurioj vietoj rast tą ribą pagaut atsakyti į klausimą, iki kiek mes pasiruošę eiti į kompromisus savo kasdieniame gyvenime dėl gyvūnų gerovės.

Atsisakysim nešiot kažkokių kailių, moterys atsisakys, panelės, čia kiek turit kas? Atsisakysit kiaušinių valgyti? Kiaulieną atsisakysit valgyt? Jautieną atsisakysit valgyt? Arba, ar pasiruošę už tai mokėti penkis ar dešimt kartų daugiau nei kad mokat? Tai va, kai sau atsakysim į tokius klausimus, galėsim diskutuot apie gyvūnų gerovę ir apie, ten šimtą kvadratų galim laikyt vieną karvę ar vieną vištą, bet nesu įsitikinęs, ar tas sprendimas iš tiesų apsaugo gyvūnų teises.

Nepalaiko
Eduardas Vaitkus
Eduardas Vaitkus
Išsikėlė pats
Pozicija:

Pasiklausiu gyvūnų, kokios gerovės jie nori ir kokių įstatymų iš žmonių jie pageidautų bei kaip priversti kitus gyvūnus laikytis žmonių įstatymų.

Nepalaiko
Ignas Vėgėlė
Ignas Vėgėlė
Išsikėlė pats
Pozicija:

Aš manau, kad visada reikia ieškoti visur balanso. Mes galų gale valgome mėsą, ar ne? Vištieną, kiaulieną ir taip toliau. Ir lygiai taip pat reikia kalbėti, ko gero, ne apie verslų uždarymus atskirus, bet reikia kalbėti apie gyvūnų gerovę augant, todėl, kaip jie yra auginami. Ir iš tiesų sąlygos kai kuriose auginimo vietose buvo klaikios. Mums reikia kalbėti apie gyvūnų: šuniukų, kačių, prieglaudas, į kurias mano vaikai vaikšto ir padeda rūpintis jais. Tai mums reikia visur, visoje valstybėje, visur ieškoti labai aiškaus balanso. Ir nereikia uždegti žalią šviesą vienam, o raudoną šviesą kitam. Reikia ieškot balanso gyvūnų gerovei ir žmonių gerovei. Ir labiausiai rūpintis, beje, žmonėmis, nepykit.

Nepalaiko
Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis
Išsikėlė pats
Pozicija:

Aš tikrai jokių, būdamas prezidentu, tikrai nepalaikysiu ir neremsiu dar griežtesnių dalykų, kas yra gyvūnų laikymas, tai yra gyvūnai, kurie skirti maistui. <...> Dėl veisėjų šitų tai aš tikrai matau. Bet daugiau ne.